Utku Havuç

profileimage

1986, Çorlu doğumludur. 2009 yılında ODTÜ İktisat Bölümünden lisans derecesini almıştır. 2011 yılında ise ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikaları Çalışmaları master derecesini almış, şu an ODTÜ Bilim ve Teknoloji Politikaları Çalışmaları bölümünde doktora yapmaktadır.

Savaş sanatlarına 2006 yılında ODTÜ Aikido Topluluğu‘nda Barış Şentuna ile başlamış. 2010 yılından beri Topluluğun eğitmenliğini yapmaktadır.  Nebi Vural’dan Godan (5. Basamak) sahibidir. Kendisinin yurt içi ve yurt dışı seminerlerine katılarak çalışmalarını takip ederek budo yolunda öğrencisi olmaya çalışmaktadır. Aikido ve Budo Federasyonu Yönetim Kurulu’nunda üyesi olan Utku Havuç, aynı zamanda ilgili federasyonun Ankara ili organizasyon sorumlusudur. Türkiye Cumhuriyeti Wushu Federasyonu’na bağlı Aikido Branşı’nda 2. Kademe Antrenörlük diplomasına sahiptir. Aikido dışında yoga, arjantin tango ve modern dans eğitimleri almaktadır.

Katıldığı Yurt Dışı Seminerler

Amerika Birleşik Devletleri, Bulgaristan, Almanya, Fransa, İspanya, Slovakya, Hollanda, Kırım, Polonya, Yunanistan.

Görevler

Nobuyoshi Tamura Türkiye Seminerleri (2007 Görevli ve 2009 da koordinatör)

International Aikido Festival ( 2011 yılından beri Koordinatör, 2016’dan beri Genel Koordinatör)

Aikido ve Budo Federasyonu ( 2011 yılından beri Yönetim Kurulu Üyesi )

Sports Without Borders ( 2017 Avrupa Birliği Erasmus + Projesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Proje Yürütücüsü)

Aikido ve Budo Federasyonu Gösteri Ekibi (2010 dan beri görev almaktadır)

 

Beden Eğitimi üzerine Ders Aldığı Diğer Eğitmenler

Alper Bayraktar, Ayşe Karaoğlu, Murat Gürmen, Selahattin DorukoğluUmut Karamollaoğlu, Ahmet Köksal, Mine Akkoyun, Galip Emre.